Průmyslové kolektory na budově SDH v Kožlanech

29. března 2015 proběhla instalace dvou průmyslových teplovzdušných solárních kolektorů RMS Solar Heat na objektu "Sdružení dobrovolných hasičů v Kožlanech". Instalaci zvládli sami členové dobrovolných hasičů na jedničku. Poradili si s ní stejně profesionálně jako montážní skupiny RMS Solar Heat.

 

Objekt hasičské zbrojnice trpěl dlouhodobě vysokou vlhkostí, která negativně ovlivňuje korozi garážovaných vozidel hasící techniky, způsobuje také neustálou vlhkost hasičské výzboroje a výstroje (oblečení a obuvi).

 

Bylo navrženo osazení teplovzdušným průmyslovým kolektorem na jižní straně zbrojnice s posílenou účinností. Z důvodu zajištění dostatečně silného provětrávání a temperování byl kolektor osazen 30W solární buňkou a ventilátorem o průtoku 322 m2 za hodinu.

 

Na západní stranu zbrojnice byl umístěn další průmyslový kolektor opět se silnější solární buňkou a ventilátorem. Kolektor byl navíc vybaven síťovým adaptérem pro možnost provozu v době, kdy je málo slunečního osvitu a vyvstává potřeba větrat, jako např. setkání hasičů a jiné další akce členů organizace.

 

Zrealizovala obchodnice Jana Šotová.

SDH Kožlany
SDH Kožlany
SDH Kožlany
SDH Kožlany
SDH Kožlany
SDH Kožlany

NOY s.r.o.
Výrobce a prodejce
teplovzdušných solárních kolektorů

Chrást, Benátská 308
mobil: +420 777 833 953
e-mail: vyroba-ZAVINOVADLO:rms-solarheat.cz
e-mail: obchod-ZAVINOVADLO:rms-solarheat.cz

Vyrobilo AG25 s.r.o., 2014
Výhody teplovzdušných solárních kolektorů
 • Nulové provozní náklady

  Pro svoji činnost nepotřebuje žádný energetický zdroj, jediným je pouze energie slunce, tedy také provozní náklady jsou nulové a v rámci běžného provozu není jakkoli zatěžováno životní prostředí.

 • Široké variantní využití

  Využití má multifunkční povahu a je dáno očekávaným účinkem na vnitřní prostředí navazujícího prostoru.

 • Zanedbatelný rozsah pravidelné údržby

  Rozsah pravidelné údržby je minimalizován pouze na regeneraci filtru prachových částic a očistu čelního panelu v případě mimořádného znečištění.

 • Zlepšení hygienických podmínek vnitřního prostředí budov

  Významně zlepšuje hygienické podmínky vnitřního prostředí určeného pro pobyt osob zvýšením míry kontinuální intenzity výměny vzduchu a dokonce s pozitivním energetickým bonusem v podobě tepelné energie.

 • Snížení rizik z kondenzačních procesů

  Mimořádně snižuje pravděpodobnost účinků kondenzačních procesů ve vnitřním prostředí včetně jejich následků destruktivní povahy (biotické organismy, strukturální změny konstrukcí vlivem vlhkostní nestability, atd.).

 • Použitelný i v procesech průmyslové povahy

  Je předurčen i pro nízkonákladové technologie, jejichž součástí je vysušovací proces.

 • Jednoduchá montáž i svépomocí

  Montáž je jen o málo obtížnější než pověšení většího obrazu a s pomocí běžného nářadí a návodu ji zvládne většina.