Nábytek VALMO v Mimoni (okres Česká Lípa)

Obchodník: Ing. Václav Čada

Montáž: Ing. Václav Čada

Prostor výstavní haly obchodu s nábytkem, který trápí vlhkost. Stěna nemovitosti je orientována mírně na jihozápad a je tedy ideální pro montáž teplovzdušných solárních kolektorů.

S ohledem na rozlohu výstavního prostoru, jeho dispozice a možnosti venkovního terénu byly navrženy dva kolektory. Classic VH15K a Classic VH20K. Jedná se zde především o odvlhčování, větrání a alternativní temperování prostoru obchodu.

Do budoucna se počítá s pořízením dalšího kolektoru do vedlejších výstavních prostor tak, aby byl pokryt celý prostor obchodu, včetně prodejního.

Montáž byla ztížena silou zdi o tloušťce 1060mm a složením zdiva z cihelného, betonového a částečně kamenného zdiva s mezerami mezi jednotlivými složkami zdiva a poměrně nestabilní omítkou. Bylo proto zvoleno vrtání s vodním chlazením a kotvení na celou sílu zdi. Stopy po vodním chlazení byly jednoduše odstraněny a kolektory již slouží svému účelu.

Přejeme hodně sluníčka.

Nábytek Valmo
Nábytek Valmo
Nábytek Valmo

NOY s.r.o.
Výrobce a prodejce
teplovzdušných solárních kolektorů

Chrást, Benátská 308
mobil: +420 777 833 953
e-mail: vyroba-ZAVINOVADLO:rms-solarheat.cz
e-mail: obchod-ZAVINOVADLO:rms-solarheat.cz

Vyrobilo AG25 s.r.o., 2014
Výhody teplovzdušných solárních kolektorů
 • Nulové provozní náklady

  Pro svoji činnost nepotřebuje žádný energetický zdroj, jediným je pouze energie slunce, tedy také provozní náklady jsou nulové a v rámci běžného provozu není jakkoli zatěžováno životní prostředí.

 • Široké variantní využití

  Využití má multifunkční povahu a je dáno očekávaným účinkem na vnitřní prostředí navazujícího prostoru.

 • Zanedbatelný rozsah pravidelné údržby

  Rozsah pravidelné údržby je minimalizován pouze na regeneraci filtru prachových částic a očistu čelního panelu v případě mimořádného znečištění.

 • Zlepšení hygienických podmínek vnitřního prostředí budov

  Významně zlepšuje hygienické podmínky vnitřního prostředí určeného pro pobyt osob zvýšením míry kontinuální intenzity výměny vzduchu a dokonce s pozitivním energetickým bonusem v podobě tepelné energie.

 • Snížení rizik z kondenzačních procesů

  Mimořádně snižuje pravděpodobnost účinků kondenzačních procesů ve vnitřním prostředí včetně jejich následků destruktivní povahy (biotické organismy, strukturální změny konstrukcí vlivem vlhkostní nestability, atd.).

 • Použitelný i v procesech průmyslové povahy

  Je předurčen i pro nízkonákladové technologie, jejichž součástí je vysušovací proces.

 • Jednoduchá montáž i svépomocí

  Montáž je jen o málo obtížnější než pověšení většího obrazu a s pomocí běžného nářadí a návodu ji zvládne většina.