RD Kařez - montáž dvou kolektorů

Montáž dvou kolektorů Classic 1005x1505 z nichž jeden byl se solárním článkem umítěným nestandartně ve spodní části kolektoru z důvodu velkého přesahu střechy. Toto umístění bylo na základě bezplatné konzultace zdarma, kterou nás oslovila majitelka tohoto rodiného domu. Majitelka primárně potřebovala vyřešit problémy s plísní, ale kolektory budou sloužit i jako temperování nemovitosti a ke změně skladby vnitřního mikroklimatu. Kolektoru s buňkou dole byl osazen na jižní stěnu a standartní typ kolektoru na západní stěnu této nemovitosti. V průběhu denních osvítů se budou vzájemné doplňovat. Jenom doplňme pro informaci, že kolekto na jižní straně bude fungovat cca do 15:00 a od 15:00 začne běžet kolektor na západní straně. Toto je optimální varianta, pokud nemá majitel možnost instalace na jihozápadní stěnu rodiného domu, která je nejptimálnější a kde je energetický zisk 318kW/m2 kolektoru za období 1 roku (viz SolarLab - ČVÚT).

Kařez Západ
Kařez Západ
Kařez Západ
Kařez Západ
Kařez Západ
Kařez Jih
Kařez Jih
Kařez Jih
Kařez Jih
Kařez Jih
Kařez Jih

NOY s.r.o.
Výrobce a prodejce
teplovzdušných solárních kolektorů

Chrást, Benátská 308
mobil: +420 777 833 953
e-mail: vyroba-ZAVINOVADLO:rms-solarheat.cz
e-mail: obchod-ZAVINOVADLO:rms-solarheat.cz

Vyrobilo AG25 s.r.o., 2014
Výhody teplovzdušných solárních kolektorů
 • Nulové provozní náklady

  Pro svoji činnost nepotřebuje žádný energetický zdroj, jediným je pouze energie slunce, tedy také provozní náklady jsou nulové a v rámci běžného provozu není jakkoli zatěžováno životní prostředí.

 • Široké variantní využití

  Využití má multifunkční povahu a je dáno očekávaným účinkem na vnitřní prostředí navazujícího prostoru.

 • Zanedbatelný rozsah pravidelné údržby

  Rozsah pravidelné údržby je minimalizován pouze na regeneraci filtru prachových částic a očistu čelního panelu v případě mimořádného znečištění.

 • Zlepšení hygienických podmínek vnitřního prostředí budov

  Významně zlepšuje hygienické podmínky vnitřního prostředí určeného pro pobyt osob zvýšením míry kontinuální intenzity výměny vzduchu a dokonce s pozitivním energetickým bonusem v podobě tepelné energie.

 • Snížení rizik z kondenzačních procesů

  Mimořádně snižuje pravděpodobnost účinků kondenzačních procesů ve vnitřním prostředí včetně jejich následků destruktivní povahy (biotické organismy, strukturální změny konstrukcí vlivem vlhkostní nestability, atd.).

 • Použitelný i v procesech průmyslové povahy

  Je předurčen i pro nízkonákladové technologie, jejichž součástí je vysušovací proces.

 • Jednoduchá montáž i svépomocí

  Montáž je jen o málo obtížnější než pověšení většího obrazu a s pomocí běžného nářadí a návodu ji zvládne většina.